זקוקים לתמיכה?

השאירו פרטים

אחריות מובטחת

זמינות מיידית

מדריך לגיבוי קבצים

גיבוי קבצים

בעידן הטכנולוגי, המידע החשוב ביותר בחיינו, שכולל תמונות, סרטונים, מסמכים ואפילו הודעות כתובות, נמצא על גבי מכשירים אלקטרוניים. לכל אחד מאיתנו יש לפחות תיעוד אחד בטלפון, ששווה לו הרבה יותר מזהב – זו יכולה להיות תמונה מרגשת, סרטון גיוס של הילד, הודעת טקסט אחרונה מאדם שנפטר, ובמקרים אחרים – מסמך שמסדיר סוגיות חשובות במיוחד. גיבוי הקבצים מעת-לעת, יכול להעניק שקט נפשי ולהבטיח לנו שהמידע הרגיש תמיד יהיה בהישג ידינו. במרבית המקרים, הקבצים שניתן לגבות הם תמונות וסרטונים (כולל מסמכים), רשימת אנשי קשר והודעות וואטסאפ ו-SMS.

אפשרויות הגיבוי השונות

גיבוי הקבצים שלכם אפשרי באמצעות מספר שיטות שונות, ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. 

הארד דיסק חיצוני

הארד-דיסק חיצוני הוא מקום זיכרון נוסף, אותו ניתן לחבר למחשב באמצעות כבל USB בעת הצורך ולהעביר אליו מידע. יחד עם זאת, במקרים רבים בהם לא נעשה שימוש בהארד-דיסק על פני תקופה שעולה על שנה, יתכן והמידע אשר נמצא עליו ימחק או יינזק. כדי להבטיח לעצמכם שהמידע יישמר כנדרש, מומלץ לקנות הארד-דיסק איכותי מחברה אמינה.

הארד דיסק פנימי

הארד דיסק פנימי הוא זיכרון שנמצא בתוך המחשב שלנו ובו נשמרים כל הנתונים שעל גבי המחשב. ההארד דיסק הפנימי הוא עדין מאוד לאבק וזעזועים, ולכן חשוב לבצע לו גיבוי באמצעות הארד דיסק חיצוני או דיסק און קי. ניתן להחליף את ההארד דיסק הפנימי לאחר שהוא מתמלא. 

דיסק און קי

כולנו מכירים את הדיסק און קי שהוא גם המצאה ישראלית – קטן קטן, אבל חכם. הדיסק און קי משמש כהתקן חיצוני, אותו ניתן לחבר באמצעות USB אל המחשב ולהעביר/להעתיק אליו קבצים חשובים. כמו ביתר המקרים, חשוב לבחור בדיסק און קי איכותי וחזק, אשר ישמור על המידע שלנו באופן בטוח. ככל שנפח הזיכרון בדיסק און קי יהיה גדול יותר, כך הוא יוכל לשאת בקבצים גדולים. אחד היתרונות בדיסק און קי הוא היותו קטן ונוח לניוד. 

מדיה אופטית

גיבוי מידע במדיה אופטית הוא אחד הדרכים הוותיקות ביותר כדי לשמור על המידע. למעשה, מדובר באותם דיסקים דקיקים וכסופים שכולנו מכירים, אותם ניתן להכניס למחשבים ולמכשירי DVD. ניתן לבחור בדיסקים בעלי נפח זיכרון גדול, ולהעביר אליהם תכנים חשובים. יחד עם זאת, צריך לזכור שלא כל המכשירים האלקטרונים כיום הם בעלי כניסה של CD, ולכן כדאי להעדיף לבצע גיבוי בדיסק און קי. 

גיבוי ענן

גיבוי על גבי ענן מאפשר לגבות קבצים ברשת האינטרנט, ללא מאמץ מיוחד. כיום, ניתן לגבות קבצים ותכנים רבים, כדוגמת תמונות, שיחות וואטסאפ, רשימת אנשי קשר ועוד, על גבי האפליקציות וכן באחסונים כדוגמת Google Drive. מעת לעת, מכשיר הטלפון שלכם ישאל אתכם אם אתם רוצים לגבות את המידע שנמצא על מכשיר הטלפון שלכם. אל תסרבו, כדי שלא תצטערו. 

לא עשיתי גיבוי, מה ניתן לעשות?

אם לא עשיתם גיבוי למידע החשוב שברשותכם והוא ניזוק או נמחק – יש מה לעשות עם זה. כיום ישנן חברות שחזור מידע אשר יכולות לשחזר בהצלחה של 97% את הקבצים שלכם – החל מתמונות ועד למסמכים ואנשי קשר. כדי להצליח לגבות את המידע שלכם בהצלחה, חשוב שלא להמשיך להתעסק עם המכשיר בניסיונות להציל את מה שאבד. לעיתים, זה רק מחמיר את המצב ומוריד את סיכויי הצלחת השחזור. המידע שלכם אבד או נמחק? פנו במיידי לחברה לשחזור מידע אמינה ומקצועית.

מאמרים ומדריכים נוספים באתר

computer technician

computer technician

אודות חברתנו

חברת computer-technician הינה חברת טכנאי מחשבים המספקת את שירותיה ברוב אזורי הארץ. לנו ניסיון של למעלה מעשור בתיקון כל סוגי המחשבים ובפתרון כל סוגי התקלות.

מה חדש באתר?

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות..!

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטאספ